Buty narciarskie Dalbello

Posted: August 16, 2017 in buty narciarskie, Sprzęt narciarski
Tags: , , ,

Buty narciarskie Dalbello

Włoska marka Dalbello to kawał narciarskiej historii, której założyciele: Giovanna i Alessandro Dal Bello, kunsztu produkcyjnego uczyli się od najlepszych szwajcarskich mistrzów obuwniczych już w latach 60-tych XX w. Jak na warunki szwajcarskie przystało, podczas produkcji butów dbano o najdrobniejsze szczegóły, nie zapominając jednocześnie o wygodzi i komforcie oraz o prawdziwie misterne wykonanie.

Ze względu na uczucie niedosytu w spełnianiu swoich innowacyjnych i śmiałych pomysłów, Państwo Dal Bello postanowili otworzyć swój własny warsztat, w którym zajęli się produkcją wyjątkowych butów narciarskich. Pierwsze buty narciarskie Dalbello sprzedano w 1974 roku w Austrii, co zapoczątkowało charakterystyczny styl z odważną stylistyką i technologicznymi innowacjami, z których po dziś dzień marka słynie na świecie.

Dalbello

O sukcesie i klasie Dalbello świadczyć może fakt, iż w 2011 roku firma wyprodukowała 10-milionową parę butów narciarskich, a marka obecna jest w ponad 50 krajach i wykorzystywana zarówno przez amatorów, jak i przez profesjonalnych narciarzy startujących w zawodach. Podobnie jak inne największe marki w świecie narciarskim, tak i Dalbello słynie z wdrażania swoich autorskich i innowacyjnych rozwiązań. Poświęcając się ekskluzywnie produkcji butów narciarskich, firma mogła w szybkim tempie opracować swoje własne technologie wykorzystywane w produkcji oraz chronione patentami. W 1997 roku na rynek wprowadzono linię butów carvingowych, w których połączono specyficzny włoski design oraz najwyższą jakość i wygodę, tworząc jedne z najbardziej zaawansowanych butów narciarskich dostępnych w sprzedaży.

Buty narciarskie Dalbello

Swoją wyjątkowość buty narciarskie Dalbello zawdzięczają również temu, że cały proces produkcyjny mieści się pod jednym dachem, co ma ogromny wpływ na kontrolę jakości i dbałość o standardy produkcyjne. Dalbello tworzy dziś buty narciarskie dostosowane zarówno do indywidualnych potrzeb, stopnia zaawansowania oraz preferowanej techniki jazdy, po to by każdy mógł skorzystać z ich oferty. Do produkcji, firma wykorzystuje dwa rodzaje surowców, o różnym poziomie sztywności, by tworzyć z nich lekkie struktury zapewniające odpowiednią stabilizację w czasie jazdy.

Dalbello na przestrzeni lat wydało kilka popularnych serii butów narciarskich, stworzonych z myślą o ich konkretnych odbiorcach. Pierwszą z nich są buty z serii „Aerro”, które obejmują modele o szerokości 105mm, z poprawioną stabilizacją buta, strukturą skorupy czy ułatwieniami dotyczącymi zakładania i zdejmowania. Dla nieco bardziej zaawansowanych narciarzy powstałą seria butów męskich: „Axion” oraz damskich: „Raya” o szerokości 103mm. Wyróżniają się one wykorzystaniem technologii regulacji twardości buta, termoformowalnymi wkładkami, specjalnym podbiciem pięty czy ułatwiającymi zapinanie butów, specjalnymi klamrami.

Buty narciarskie Dalbello

Trzecia seria butów narciarskich Dalbello: „Mantis” i „Viper” to buty o szerokości 100mm dla modeli męskich i 99mm dla damskich. Obydwa modele wykorzystują canting, by utrzymania stopy w jak najbardziej naturalnej pozycji, jednak różnią się między sobą twardością buta wewnętrznego. Kolejna seria „Scorpion” to buty narciarskie z homologacją Federacji Narciarskiej (FIS).

Decydując się na wybór butów Dalbello, decydujemy się nie tylko na najwyższą jakość produkcji i technologie ułatwiające kontrolę nart, ale i na oryginalny i nowoczesny design, który jest charakterystyczny właśnie dla włoskiej linii narciarskiej.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s