Lib Tech Snowboard – jakość i innowacja

Posted: July 13, 2017 in Sprzęt snowboardowy
Tags: , ,

lib tech snowboard

Marka Lib Tech to kawał snowboardowej historii, której początki sięgają roku 1977, kiedy to Amerykanin Mike Olson skonstruował swój pierwszy snowboard, a w roku 1984 porzucił studia by zająć się produkcją desek snowboardowych na pełny etat.

Pierwsze snowboardy zaczęły powstawać w starej stodole, którą Mark Olson przerobił na swój warsztat pracy i do której w krótkim czasie dołączył Pete Saari. Wspólnymi siłami zaczęli produkować nieduże zamówienia dla miłośników snowboardu. Obydwaj panowie wykazali się ogromną inwencją i zaangażowaniem, dzięki czemu byli w stanie w kilka lat sprawić by snowboardy marki Lib Tech stały się symbolem doskonałej jakości i innowacyjnych technologii, które zaczęły wyprzedzać rosnącą konkurencję.

Lib Tech Snowboard swoją popularność zdobył między innymi dzięki ciągłym eksperymentom i testowaniu nowych rozwiązań, które nie były jeszcze wówczas znane i praktykowane w świecie snowboardowym. Jednym z takich eksperymentów było, kultowe już dziś Banana Technology, czyli wyraźne odcięcie się od tradycyjnej konstrukcji snowboardu. Charakterystyczna dla desek Lib Tech wyposażonych w nową technologię stała się lepsza kontrola i sterowanie, dzięki temu, że rocker umieszczono między wiązaniami.

lib tech snowboard

Inną ciekawą inwencją technologiczną zaproponowaną przez Lib Tech Snowboard wpływającą na stabilizację jazdy są pofalowane krawędzie deski Magne-Traction. Ich konstrukcja sprawia, że nawet na śliskim lodzie rider jest w stanie uzyskać doskonałą przyczepność i zachować pełnię kontroli.

Deski Lib Tech dziś uchodzą za jedne z najbardziej nowoczesnych i zarazem ekologicznych snowboardów dostępnych na rynku. Dzieje się tak dlatego, że marka zamiast toksycznych substancji, używa samonaprawiających się żywic epoksydowych oraz elastycznych materiałów na bazie soi i rącznika. Dodatki z włókna bazaltowego w zamian za włókno szklane również przyczyniają się do tego, że Lib Tech Snowboard może pochwalić się iście ekologicznym podejściem do sportu i biznesu.

Snowboardy amerykańskiej marki tworzone są z myślą zarówno o początkujących riderach, jak i profesjonalnych sportowcach, którzy od swojego sprzętu wymagają bezwzględnego posłuszeństwa i jak najlepszych osiągów. Z tego względu z Lib Tech współpracują również znane w świecie snowboardu osobistości, takie jak: Jesse Burtner, Martin Cernik, Eric Jackson, Travis Rice, Sammy Luebke i wielu innych.

Poszukując wysokiej jakości desek snowboardowych, warto zapoznać się z ofertą, którą z roku na rok prezentuje i udoskonala Lib Tech, bowiem inwestując w uznaną na świecie markę mamy pewność, że otrzymamy produkt z najwyższej półki, który zaspokoi nasze wymagania i posłuży nam przez wiele intensywnych sezonów.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s