Atomic – podsumowanie sezonu

Posted: May 8, 2017 in Sprzęt narciarski
Tags: , , , , ,

atomicPo zakończonym sezonie narciarskim przychodzi czas na podsumowania tego, czym zasypały nas największe marki produkujące sprzęt sportowy. Jedną z nich, która w sezonie 2017 zaprezentowała sporo nowości była firma Atomic, która od lat cieszy się uznaniem zarówno początkujących jak i doświadczonych narciarzy na całym świecie.

W tym roku Atomic postawił na sprzęt związany z różnymi dyscyplinami narciarstwa, dlatego niezależnie którą z nich uprawiasz, w nowej kolekcji z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Nie zabrakło także sprzętu i akcesoriów dodatkowych: gogli, kasków, butów narciarskich, dzięki czemu marka dała się poznać jako różnorodna i nastawiona na klienta z różnymi potrzebami.

Narty zjazdowe

Narty Atomic Redster, a właściwie ich udoskonalony, unowocześniony model zostały wyposażone w technologię Servotec, co znacznie poprawia i ułatwia sterowność nart, nawet przy dużych prędkościach. Pokonywanie zakrętów dzięki nim jest znacznie bardziej elastyczne, co z pewnością docenią początkujący narciarze, a ci bardziej doświadczeni będą korzystać z nowych technologii na swoją korzyść. W nartach Atomic poprawiona została również stabilność podczas szybkich zjazdów, dzięki czemu firma udostępnia sprzęt technologicznie dostosowany do różnych wymagań narciarza. Wszystkie narty z serii Redster prezentują jakość, jaką dotychczas wykorzystywali głównie profesjonalni sportowcy, a otwarcie się na pozostałe grupy narciarskie z pewnością przyniesie firmie nowych zwolenników.narty atomic

Narty biegowe

Atomic wypuścił na rynek również narty przeznaczone dla osób uwielbiających szybkość oraz narciarstwo biegowe. Model Redster S9 to prawdziwa gratka dla wszystkich, uprawiających biegi techniką łyżwową, zostały wyposażone w technologię umożliwiającą szybkie pokonywanie ciasnych zakrętów. Model Redster G9 to z kolei coś dla miłośników rozwijania szybkości na trasie. Narty Atomic Redster G9 to najszybsze i najlżejsze narty biegowe, jakie firma kiedykolwiek stworzyła.

narty atomic damskie

Narty dla kobiet

Atomic seria Cloud firmowana przez czterokrotną medalistkę olimpijską Marlies Schield to narty dedykowane dla narciarek. Narty te wyposażone zostały w technologię Servotec Light zwiększającą stabilność oraz pokonywanie zakrętów. Narty te charakteryzuje ponadto bardzo elegancka szata graficzna.

Kaski i gogle Atomic

Nowości nie zabrakło również w segmencie akcesoriów, na czele których znalazła się seria Revent. Charakterystyczny, nowoczesny design oraz materiały dzięki którym zarówno gogle jak i kaski są jeszcze lżejsze z pewnością wprowadzają do oferty sklepów narciarskich powiew świeżości. Kaski narciarskie z serii Revent posiadają aerodynamiczny kształt, zmniejszający opór powietrza, a dopasowująca się do kształtu głowy pianka ochronna (AMID) zapewnia wysoki poziom komfortu i bezpieczeństwa. Gogle Atomic Revent wyposażone zostały w specjalne szyby Fusion Double Lens, dzięi którym narciarze uzyskują ogromne pole widzenia oraz jakość i jasność otoczenia.

gogle atomic

Buty narciarskie

Atomic przygotował również coś specjalnego dla miłośników górskich wędrówek. Wyjątkowo lekkie i wytrzymałe buty Blackland Ultimate to doskonały wybór dla wielbicieli skitouru. Kolejny model butów Hawx Ultra XTD to sprzęt korzystający z najlepszych technologicznych rozwiązań butów backcounty oraz wspinaczki alpejskiej. Linia Hawx została w tym roku wzbogacona również w serie butów zjazdowych Prime, Magna oraz Ultra.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s