Buty narciarskie Fischer – technologia w służbie jakości

Posted: November 24, 2016 in odzież narciarska i snowboardowa, Sprzęt narciarski
Tags: , ,

buty narciarskie fischerDobrze dopasowany but narciarski to jeden z najistotniejszych elementów sprzętu narciarskiego, który odpowiada nie tylko za nasze bezpieczeństwo na stoku ale i za komfort podczas szusowania.

Od pewnego czasu ogromną popularnością cieszą się buty narciarskie indywidualnie dopasowywane do stopy dzięki technologii termoformowania. Do tej pory z takiego dopasowywania butów narciarskich korzystali przeważnie najlepsi zawodnicy, startujący w prestiżowych zawodach, dla których dobrze dopasowany but może być na wagę złota.

Obecnie wiele sklepów narciarskich wykorzystuje techniki termoformowania, dzięki czemu każdy może skorzystać z oferty i wybrać buty dostosowane do swoich potrzeb. Jednym z producentów butów narciarskich, który produkuje termoformowalne buty jest Fischer.

Sam proces termoformowania nie jest skomplikowany, jednak wymaga odpowiedniego przygotowania i sprzętu. Skorupę buta rozgrzewa się w specjalnie skonstruowanym piecyku do temperatury 80⁰C, po czym zakładamy but wewnętrzny i razem z nim stopę wkładamy do rozgrzanej skorupy. Następnie na buty zakładane są nakładki odpowiedzialne za chłodzenie i modelowanie skorupy. Z takim zestawem przyjmujemy pozycję narciarską i po kilku minutach buty idealnie dopasowują się do kształtu naszych stóp. Buty narciarskie Fischer wykonane są z opatentowanego materiału VACU-PLAST, dzięki któremu mogą być formowane aż do pięciu razy, co gwarantuje jeszcze lepsze możliwości dopasowania w przypadku, gdy dopiero na stoku okaże się, że konieczne są poprawki. Buty z termicznie formowaną skorupą zachowują elastyczność i doskonale chronią stopy przez zimnem w różnych warunkach atmosferycznych, a do tego są nawet o 15% lżejsze niż standardowe modele.

buty narciarskie fischer

Nowoczesne modele butów narciarskich marki Fischer, takie jak Vacuum Trinity 110 wykorzystują technologię nazywaną Soma Tec. Ma ona za zadanie układać stopy w bucie w naturalnej pozycji na kształt litery V. Podczas uginania kolan, nogi rozstawiają się względem siebie równolegle, a podczas zjazdów kolana i stopy nie skręcają się do środka, pomagając utrzymać odpowiednią postawę narciarską. Samo dopasowanie i stabilizacja stopy w butach Fischera to jednak nie wszystko, bowiem wyposażone są one również w szereg innych ciekawych rozwiązań, np. w górnej części buta wewnętrznego zamontowany został gładki i śliski materiał, dzięki któremu zakładanie i zdejmowanie butów jest znacznie łatwiejsze. W miejscu, gdzie spoczywają palce stóp wykończenie butów wyposażone zostało w wygodny i elastyczny neopren, który gwarantuje wygodę i ciepło w każdych warunkach.

Również klamry butów narciarskich Fischer są specjalnie przystosowane do warunków narciarskich i potrzeb narciarzy. Wspominany już model Vacuum Trinity 110 zapinany jest na cztery klamry z mikroregulacją, które ściśle przylegają do buta. Klamry są wygodne i łatwe to zapinania i odpinania. Dzięki szerokiemu paskowi Velcro buty można precyzyjnie i odpowiednio dopiąć do swoich indywidualnych potrzeb czy stylu narciarskiego.

Buty narciarskie Fischer to najwyższa półka narciarska, która wprowadza standardy na rynek, dopasowując swoje produkty do panujących trendów i wymagań nowoczesnych narciarzy. Termoformowanie butów to ukłon wobec tych wszystkich, którzy poszukują naprawdę jakościowo dobrych butów i są w stanie przeznaczyć na swój indywidualnie dobrany sprzęt przeznaczyć swoje pieniądze. Jednak komfort i pewność na stoku, jakie dzięki temu można osiągnąć są nieporównywalne z innymi, standardowymi rodzajami butów.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s