Dobieramy kaski narciarskie

Posted: October 7, 2016 in Uncategorized
Tags: ,

kaski narciarskieJuż niebawem wystartuje nowy sezon narciarski i stoki w kraju i za granicą zapełnią się spragnionymi zimowych wrażeń narciarzami i snowboardzistami. Przepisy obowiązujące w Polsce nakazują dzieciom do 16 roku życia jazdę w kaskach, a na stokach zagranicznych taki przepis dotyczy wszystkie osoby znajdujące się na wyznaczonych obiektach narciarskich i snowboardowych.

Dziś chcemy zatem zwrócić uwagę na na prawidłowe wybranie i dopasowanie kasku narciarskiego lub snowboardowego (konstrukcja i sposób dopasowania nie różni się). Warto również od najmłodszych lat wyrabiać w sobie nawyk zakładania kasku, który może w wielu przypadkach uratować nasze zdrowie, a nawet życie. Dorośli zatem mogą dawać dobry przykład dzieciom i wspólnie zakładać kaski narciarskie udając się na stok całą rodziną.

Dobre kaski narciarskie od tanich chińskich podróbek można odróżnić poprzez identyfikację europejskich norm bezpieczeństwa oznaczonymi literami „CE” oraz ciągiem parametrów cyfrowych i literowych. Kask narciarski bez tego typu oznaczeń lepiej pozostawić na półce, bowiem nie powinny one w ogóle znaleźć się w sprzedaży. Jeżeli wybieramy kask po raz pierwszy to warto zadbać o swoją ochronę i nie decydować tylko ceną tanich kasków, masowo sprzedawanych w marketach, bowiem ich jakość często pozostawia wiele do życzenia.

Aby odpowiednio dobrać rozmiar kasku do rozmiaru swojej głowy bez przymierzania dziesiątek modeli kasków możemy łatwo zmierzyć obwód swojej głowy. Wystarczy nam do tego metr krawiecki, którym owijamy głowę nad brwiami i uszami. Dzięki temu na wstępie wiemy w jakim przedziale rozmiarowym możemy rozpocząć poszukiwania kasku. Warto również pamiętać by wybrać kask nieznacznie większy od zmierzonego obwodu głowy bowiem dzięki temu będziemy mogli go odpowiednio wyregulować lub założyć dodatkową ochronę na głowę. Dopasowany kask będziemy mieli wtedy, gdy będzie on dobrze przylegał do naszej głowy, nie będzie się przemieszczał czy opadał nam na oczy.

Jeżeli znamy już rozmiar kasku narciarskiego który będzie nam pasował, pora na wybór odpowiedniego rodzaju kasku. Możemy wyróżnić 3 główne rodzaje kasków narciarskich:

  • Kaski półotwarte

  • Kaski pełne i zamknięte

  • Kaski zawodnicze

Na koniec warto wspomnieć o cienkiej różnicy jaka dzieli kaski narciarskie i kaski snowboardowe. Polega ona na delikatnych różnicach w kształcie skorupy, która poza walorami estetycznymi nie ma żadnego wpływu na funkcjonalność czy poziom bezpieczeństwa kasku.

Decydując się na zakup kasku pamiętajmy zatem by spełniał on niezbędne normy bezpieczeństwa i był odpowiednio dopasowany do rozmiaru i kształtu naszej głowy, a każde wyjście na narty czy deskę stanie się bezpieczniejsze i bardziej komfortowe.

Nowoczesne i atestowane kaski narciarskie znajdziecie w sklepie SnowShop: http://www.snowshop.pl/kaski-narciarskie

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s