Narty Atomic – krótka charakterystyka

Posted: January 7, 2016 in Sprzęt narciarski
Tags:

Jednym z kilku liderów na rynku sprzętu narciarskiego jest firma Atomic. Narty Atomic należą do najbardziej popularnych produktów, korzystają z nich zarówno narciarze doświadczeni, jak i początkujący: każdy znajdzie coś dla siebie. Mało doświadczony narciarz posiadający jeszcze dość przeciętne zdolności może zdecydować się na produkty z serii “All mountain”.

Ta kategoria nart dotyczy uniwersalnych, klasycznych modeli dostosowanych do jazdy po różnnych rodzajach śniegu: można z nich korzystać zarówno na miękkiej, jak i twardej nawierzchni. Dobrym wyborem dla początkującego mogą też być produkty z serii “All Mountain twip”. Sprzęt opisany w ten sposób również cechuje duża uniwersalność. Dla narciarzy o bardziej sprecyzowanych i konkretnych potrzebach, a także większych umiejętnościach i doświadczeniu lepszym wyborem będzie sprzęt odpowiadający konkretnym, wypracowanym w czasie jazdy preferencjom.

Oczywiście tak renomowana firma jak Atomic może pochwalić się dużym asortymentem, z którego jak najbardziej zadowoleni będą doświadczeni narciarze. Przykładem takiego rodzaju sprzętu jest seria Racing – to już sprzęt przeznaczony dla prawdziwych zawodowców, którzy cenią sobie ogromną szybkość. Niedzielnym narciarzom raczej odradzamy kupowanie sprzętu tej kategorii. Na szczęście miłośnicy zjazdów, którzy nie myślą o sportach zimowych w kategoriach zawodostwa, ale traktują to jako jedną z pasji znajdą coś pomiędzy sprzętem dla profesjonalistów, a tym dla laików.

Osoby lubiące mniej standardowe zjazdy z zadowoleniem wykorzystają choćby serię Skytouring – te, przeznaczone do jazdy poza zwykłymi szlakami narty ułatwiają podejście pod górę. W bogatej ofercie opisywanego w tym wpisie producenta każdy znajdzie coś dla siebie. Sprzęt ten będzie wiernie służyć przez długi czas więc jednorazowy, większy wydatek może być inwestycją dobrą nie tylko ze względów praktycznych, ale – paradoksalnie – finansowych.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s