Gogle od A do Z

Posted: October 7, 2015 in Sprzęt narciarski

167352_4480Trudno wyobrazić sobie jazdę w ciężkich warunkach bez gogli. Zabezpieczają one przed powiewami chłodnego wiatru drażniącymi oczy, wbijającymi się się w gałki oczne kryształki lodu, oślepiającym słońcem. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu gogli?

Najistotniejszym elementem budowy gogli, świadczącym zarazem o ich jakości i komforcie patrzenia, jest szybka. Markowe gogle mają soczewki wytwarzane z najlepszych materiałów, zapewniających obraz bez żadnych zniekształceń. Takie soczewki chronią także przed szkodliwym promieniowaniem UV. Szybki w goglach mają powłoki zabezpieczające przed zarysowaniem, a także systemy wentylacyjne przeciw parowaniu. Kolor szybki wybieramy w zależności od warunków, w jakich zamierzamy jeździć najczęściej. Pod uwagę bierzemy jak stopień zachmurzenia czy porę dnia (szybka pomarańczowy ułatwia jazdę po zmroku czy przy zachmurzeniu, ciemne szybki dobrze zabezpieczają przed słońcem).

Drugim istotnym elementem jest ramka gogli. Najlepiej gdy jest ona zrobiona z miękkiego odpornego na niskie temperatury materiału. Wtedy gogle nie pękną ani nie odkształcą się nawet przy bardzo trudnych warunkach. Warto zwrócić uwagę również na to, by materiał był lekki, aby gogle były wystarczająco komfortowe. Na przymiarkę należy udać się z kaskiem. Ramka gogli musi do niego dobrze przylegać.

Pasek gogli powinien być szeroki i płynnie regulowany. Ma za zadanie zapewnić dobre przyleganie gogli do głowy bądź kasku i zapobiegnie ich zsuwaniu się, szczególnie przy upadku.

Może wydawać się, że wybór gogli jest kwestią drugorzędną podczas kompletowania sprzętu. Nic bardziej mylnego. Dobre wyposażenie powinno być dopracowane w najdrobniejszych szczegółach, w grę wchodzi bowiem nie tylko nasza wygoda i przyjemność z jazdy, ale również bezpieczeństwo na stoku.

Sprawdź ogromny wybór gogli narciarskich i snowboardowych na: http://www.snowshop.pl/gogle

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s