Kurtka narciarska do zadań specjalnych

Posted: June 3, 2015 in odzież narciarska i snowboardowa
Tags:

Być może nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego, jakie funkcje może mieć narciarska kurtka. Oprócz zapewnienia Ci ciepłoty, może znacznie zwiększyć Twoją wygodę podczas jazdy, a nawet… uratować życie! Jakie rozwiązania stosowane są w nowoczesnych kurtkach narciarskich?

Jednym z nich jest system przeciwlawinowy. Nowoczesna odzież, w tym kurtki narciarskie czy spodnie, bywają wyposażone w specjalne czipy. Reflektor RECCO, bo o nim mowa, umożliwia odnalezienie narciarza pod grubą warstwą śniegu. Ośrodki korzystające z systemu RECCO wyposażone są w detektory, które odbierają sygnały wysyłane z nadajników. Jeśli Twoja kurtka narciarska będzie wyposażona w reflektor, będziesz mógł czuć się bezpieczniej.

Dobrze jeśli kurtka narciarska wyposażona jest również w pas śniegowy. Jest to pas po wewnętrznej stronie kurtki, zabezpieczający przed dostawaniem się śniegu pod jej spód. Z pewnością wiesz, jak bywa ono uciążliwe. Nowoczesne kurtki miewają też specjalne miejsca na karnet narciarski. Możemy skorzystać z niego bez rozpinania kurki i bez szperania po kieszeniach.

Kurtka narciarska powinna być jednak przede wszystkim odpowiednio ciepła. Przy zakupie szczególną uwagę zwróć na membranę. To ona jest najistotniejszym elementem kurtki – decydującym również w głównej mierze o cenie owego elementu odzieży. Powinna być markowa i dobrej jakości. Ważne, by nie była ani za słaba, ani za mocna. Powinieneś wybrać ją odpowiednio do warunków, w których zwykłeś jeździć.

Pamiętaj, że na kurtce nie warto oszczędzać. Jeśli będzie odpowiednio solidna i wygodna, posłuży Ci bardzo długo. Sprawi, ze będziesz mógł czerpać więcej przyjemności z jazdy – a to warte jest naprawdę wiele.


Kurtki narciarskie do zadań specjalnych z prawdziwego zdarzenia znajdziecie znajdziecie w ofercie sklepu narciarskiego SnowShop: http://www.snowshop.pl/kurtki-narciarskie

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s