Gdy lubisz szybką jazdę

Posted: April 10, 2015 in Sprzęt narciarski
Tags:

Czujesz, że jesteś coraz lepszy i chciałbyś jeździć jeszcze szybciej, niż pozwalają Ci na to twoje deski? Być może przyszedł czas na to, by zmienić je na nowe – inne. Od nart zależy bardzo wiele, także to, jaką prędkość będziesz w stanie osiągnąć. Aby mieć maksimum przyjemności z jazdy, powinieneś dobrze dopasować ich rodzaj do swoich umiejętności i preferencji.

Jeśli uważasz się za przeciętnego narciarza i swoich desek nie kupowałeś na drodze ślepego trafu, najprawdopodobniej wchodzisz w posiadanie desek typu allmountain lub allround. Jedne i drugie są dość uniwersalne i są to najbardziej popularne rodzaje desek na naszych stokach. Często zaczynają od nich osoby uczące się. Jest to tez dobry wybór dla osób jeżdżących rekreacyjnie.

Jeśli jednak polubiłeś szybką jazdę, a Twoja technika jest dobra lub bardzo dobra – możesz chcieć czegoś więcej. Skrzydła pomogą Ci rozwinąć deski raceowe. Są projektowane w taki sposób, by umożliwiały osiąganie większych prędkości. Jazda na nich jest jednak trudniejsza. Wymaga dobrego panowania nad nartą, a czasem także użycia większej siły. Narty reagują na każdy ruch, gdyż są bardziej czułe. Dzięki temu możesz wyciągnąć z nich więcej, nie będą jednak wybaczały błędów.

Rozważasz zakup raceówek? Wybierz markowe i dobre narty Atomic, Blizzard czy Rossignol mają w swoich ofertach wiele doskonałych propozycji. Nie ma sensu inwestować w sprzęt niskiej jakości, gdyż prawdopodobnie nie odczujesz dużej różnicy w stosunku do zwykłych allround – lub wręcz poczujesz zmianę na gorsze. Narty Atomic czy Rossignol typu ride są wykorzystywane przez sportowców i profesjonalistów. Jeśli zatem i Ty czujesz się jednym z nich, możesz pokusić się o wybranie spośród nich czegoś dla siebie.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s