Narty uniwersalne?

Posted: January 16, 2015 in Sprzęt narciarski

Jeśli jeździsz rekreacyjnie i Twoim podstawowym wymaganiem względem nart jest to, by jeździło się na nich lekko i przyjemnie, prawdopodobnie potrzebujesz desek uniwersalnych. O jakie narty pytać w sklepie, gdy chcesz jeździć na nich weekendowo i dla przyjemności, a Twoja technika jest dość przeciętna?

Jeśli bardziej zależy Ci na jeździe łatwej niż szybkiej, prawdopodobnie najlepsze będą dla Ciebie narty typu allmountain. Są to deski dla początkujących narciarzy i dla tych średnio zaawansowanych. To najbardziej uniwersalne narty spośród wszystkich dostępnych w sklepach. Znajdziesz je w ofertach wszystkich producentów.

Czym się wyróżniają? Dzięki specjalnej konstrukcji łatwo wchodzą w skręt i dają się sterować narciarzowi. Jazda nie wymaga wkładania dużej siły, a to głównie dlatego, że deski są miękkie. Wybaczają błędy, gdyż są mniej czułe niż np. narty typu race.

Na twardych nartach możesz rozwinąć większą prędkość i rozwinąć skrzydła. Lepiej reagują one na najdrobniejsze ruchy narciarza. Jeśli masz dobra technikę, będziesz mógł na nich osiągnąć więcej niż na allmountain. Jeśli jednak nie masz tak dużych umiejętności, wybierz miękkie deski.

Wiesz już zatem, o jakie narty pytać w sklepie, jeśli szukasz desek uniwersalnych. Najważniejsze to dobrać sprzęt zgodnie ze swoimi umiejętnościami i stosownie do swoich oczekiwań.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s