Narty czy deska? Co wybrać?

Posted: November 12, 2014 in techniki jazdy
Tags:

Narciarstwo zjazdowe to chyba najpopularniejsza dyscyplina zimowa. Na naszych stokach snowboardziści ciągle są mniejszością. Dlaczego tak jest? Czy jazda na desce jest trudniejsza? Który sport jest ciekawszy? Odpowiedź na każde z tych pytań będzie posiadała pewną dawkę subiektywizmu, natomiast można spróbować rozwiać podstawowe mity krążące na temat jazdy na nartach i jazdy na desce.

Skoro większość jeździ na nartach, to pewnie jazda na snowboardzie jest dużo trudniejsza. Tak myśli niejedna osoba planująca zacząć przygodę na stoku. Jest to jednak błędne przekonanie. Fakt, że technika jazdy na desce jest zupełnie inna i jeśli przerzucamy się z nart na snowboard, z pewnością nie będzie nam łatwo. Wtedy faktycznie snowboard wyda się dużo bardziej kłopotliwą dyscypliną. Kiedy jednak zaczynamy od zera, nie ma większej różnicy, czy będziemy się uczyć na jednej desce czy na dwóch. Każda dyscyplina wymaga innych umiejętności, które trzeba opanować.

Wiele osób uważa, że jazda na desce jest bardziej niebezpieczna, ponieważ mamy unieruchomione obie nogi. Faktycznie – na desce upadamy inaczej niż na nartach. Wszystko zależy jednak od wielu czynników i w każdym przypadku wywrotka może być ryzykowna. Nie ma sensu zastanawiać się nad tym, co jest bezpieczniejsze.

Snowboard to ciekawa alternatywa dla dwóch desek – nie tylko dla młodych osób. Na desce możesz wykonywać skoki, uczyć się freestyle’u, jeździć w snowparku. To zupełnie inna dyscyplina – równie piękna i ciekawa jak narty. Wszystko zależy od Twoich preferencji i fantazji. Na początek wybierz to, co bardziej Cie pociąga. Później możesz pokusić się o rozpoczęcie przygody z pokrewna dyscypliną.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s