Narty biegowe: trenuj na zdrowie!

Posted: October 13, 2014 in Inne sporty zimowe
Tags:

930964_62603189Narciarstwo biegowe chyba niesłusznie zajmuje dopiero trzecie miejsce, po zjazdowym i jeździe na desce. A przecież jest to równie fascynujący i pochłaniający sport, który bardzo dobrze wpływa na nasze zdrowie i kondycję fizyczną. Może być też doskonałym treningiem przed wyjściem na stok, który możemy wykonywać bez wyjeżdżania w góry.By rozpocząć treningi, nie potrzebujesz zbyt wiele. Wystarczy ciepłe wygodne ubranie i narty biegowe popularnie zwane biegówkami. Nie potrzebujesz przygotowanego stoku ani wyciągów, wystarczy zwykły las albo park. Jest to niekwestionowana zaleta tego sportu. Możemy uprawiać go praktycznie wszędzie. Biegówki dają ci możliwość obcowania z naturą i podziwiania pięknych krajobrazów. Jest to dyscyplina posiadająca wyjątkowe walory turystyczne, doskonała dla osób lubiących długie spacery i wycieczki krajoznawcze.

Dodatkowo narty biegowe pozwalają w łatwy i skuteczny sposób dbać o zdrowie i kondycję. Już jeden-dwa treningi tygodniowo mogą szybko przynieść zauważalne efekty. Szybko poprawia się krążenie i funkcjonowanie układów oddechowego oraz krążenia, a także sprawność motoryczna i koordynacja ruchowa. Spalamy też dużą ilość kalorii, pozbywając się zbędnej tkanki tłuszczowej. Podczas ruchu na świeżym powietrzu następuje wzmożone wydzielanie hormonów szczęścia czyli endorfin. Stajemy się więc piękniejsi, szczęśliwsi i zdrowsi. Czego chcieć więcej?

Treningi rozpocznij od krótszych, około półgodzinnych biegów dwa-trzy razy w tygodniu. Następnie stopniowo je wydłużaj. Jeśli biegasz sporadycznie, dobrze dostosuj tempo do swoich możliwości, bo możesz się łatwo przetrenować. Narty biegowe pozwalają zapomnieć o tym, że wykonujemy duży wysiłek fizyczny, co jest korzystnym objawem, zaś może mieć skutki w postaci bolesnych zakwasów. To jednak nieduże utrudnienie. Ruch to zdrowie, nie zastanawiaj się więc, tylko kupuj biegówki i w drogę!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s