Najlepsze deski snowboardowe?

Posted: October 13, 2014 in Sprzęt snowboardowy
Tags: , ,

648583_16622103Szczególnie kupując pierwszy snowboard, riderzy zastanawiają się często nad tym, które deski są najlepsze. Do wyboru jest wielu producentów i różne rodzaje snowboardów. Wśród takiej mnogości nazw, wzorów i kolorów łatwo stracić głowę. Do zakupu powinniśmy jednak podejść na spokojnie – dokładnie sprecyzować swoje potrzeby i wymagania, a następnie dobrać deskę zgodnie z nimi.

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie o to, które deski snowboardowe są najlepsze. Można jedynie wymienić wiodących producentów w tej dziedzinie, których snowboardy powinny być dobrym wyborem. Nalezą do nich Union, Burton, Roxy czy Lib Tech. Snowboard od dobrego producenta to gwarancja wysokiej jakości oraz lepszej wytrzymałości. Znana marka nie pozwoli sobie na niedoróbki i słabsze modele, warto więc zawsze ufać najlepszym.

O trwałości deski w dużej mierze decyduje rdzeń. Zawsze wybieraj drewniany. Jest to bardzo ważne, ponieważ snowboardy z piankowym rdzeniem łatwo się łamią i są bardzo nietrwałe. Owszem, są lekkie, co jest zaletą – niestety jedyną. Obecnie producenci desek odchodzą od piankowych rdzeni, stosując je głównie w modelach dla dzieci. Jak rozpoznamy rdzeń drewniany? Jest oznaczany jako tip to tail. jeśli brak oznaczenia, postaw deskę na podłodze i lekko uderz. Rozpoznasz drewniane wnętrze po przyjemnym, głuchym odgłosie, jaki wyda snowboard, typowym dla innych drewnianych przedmiotów. Deski z rdzeniem piankowym będą wydawały mniej szlachetny, pusty dźwięk.

Musisz też zwrócić uwagę na twardość deski. Im bardziej miękki snowboard, tym więcej błędów wybacza, zatem na początek będzie lepszy. Im większe umiejętności, tym twardsza deskę możesz kupić. Na początek wybieraj deski allroundowe (allmountain).

Są też osobne propozycje dla dziewczyn, w których specjalizuje się firma Roxy. Snowboard damski posiada nieco inna konstrukcję, lepiej odpowiadającą potrzebom i możliwościom riderek. Obecnie możesz więc dobrać deskę również odpowiednio do płci. Wybór jest coraz większy, a technologie poszły bardzo naprzód w przeciągu kilkunastu lat. Obecnie snowboard jest już w naszym kraju bardzo popularnym sportem, toteż nie musisz zadowalać się pierwsza lepszą napotkaną w sklepie deską. Wybierz to, co będzie dla Ciebie najlepsze. W razie wątpliwości zawsze możesz skorzystać z porady sprzedawcy.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s