Buty snowboardowe dla początkującego

Posted: October 13, 2014 in Sprzęt snowboardowy
Tags: ,

445423_29912252Wielu początkujących riderów boryka się z tym problemem. Nie jest łatwo dobrać takie buty snowboardowe, aby były one wygodne i żeby dobrze nadawały się dla początkującego. Gdy jednak będziesz pamiętać o kilku podstawowych kwestiach – z pewnością się uda!

Po pierwsze musisz wiedzieć o tym, że buty do jazdy na desce maja różny flex, czyli twardość. Dla początkujących najlepsze są miękkie buty. Twarde dają większe możliwości jeśli chodzi o kontrolę nad deską, dzięki temu, że bardziej reagują na najmniejsze ruchy. Podczas nauki, jak można się domyślić, nie jest to jednak wskazane. Lepiej żeby buty wybaczały drobne błędy, a to zagwarantuje nam miękki flex. Takie buty powinieneś wybierać.

Sporo problemów może przysporzyć dopasowanie odpowiedniego rozmiaru. Nie mierz butów na dodatkową skarpetkę i zapomnij o bajkach o tym, że powinieneś wziąć buty o rozmiar większe, zostawiając sobie miejsce na zapas. Buty muszą dobrze trzymać nogę, powinny więc dość ciasno do niej przylegać. Mają unieruchamiać piętę, uniemożliwiając jej odrywanie się od podeszwy wewnątrz buta.

Musisz wiedzieć o tym, że buty do jazdy na snowboardzie dość mocno rozchodzą się w trakcie użytkowania. Już po paru użyciach możesz zacząć odczuwać w nich luz, co jak się domyślasz, jest niewskazane. W takim przypadku można ratować się specjalnymi wkładkami, zaś nie gwarantuje to pełnej wygody. Teraz już z pewnością rozumiesz, dlaczego kupowanie za dużych butów jest pomyłką. Nie znaczy to jednak, że można robić w drugą stronę i kupować za ciasne: nie możesz przecież wiedzieć, jak mocno się rozciągną. Wybieraj taki rozmiar,w którym jest Ci wygodnie.

Ważną kwestią jest system wiązania butów. Podwójne czy potrójne wiązania BOA, w które wyposażone są na przykład buty snowboardowe K2, gwarantują lepsze trzymanie nogi i mniejszy efekt rozciągnięcia butów. Zwróć na to uwagę podczas kupowania.

Wybieraj buty markowe, ponieważ są one solidniejsze i lepiej wykonane. Lepiej zapłacić więcej, ale mieć buty na dłużej, niż oszczędzić, by w następnym sezonie kupować nowe buty. Na tym zakupie nie warto oszczędzać. Buty snowboardowe K2 czy Northwave będą lepszym wyborem niż chińskie wynalazki od nieznanych producentów.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s